کتاب به وقت تشکیلات


کتاب «چرا کار تشکیلاتی» از سری کتاب های «به وقت تشکیلات» توسط انتشارات شبنما چاپ و منتشر می شود.

پیش بینی می شود کتاب «به وقت تشکیلات1: چرا کار تشکیلاتی؟!» به مناسبت دهه فجر رونمایی و به بازار عرضه گردد.

پیشگفتار نویسنده کتاب را در ادامه مطلب همین پست بخوانید.


جهت خرید از فروشگاه اینترنتی، کلیک نماییددر آغاز نگارش کتاب حاضر ضرب‌المثل‌های مختلفی به ذهنم خطور کرد. راستی چرا می‌گویند: «یک دست صدا ندارد!» پاسخ این سؤال را به شما خواننده گرامی واگذار می‌کنم. کتاب را بخوانید و پس از یک دور مطالعه کامل، پاسخ سؤال را از طریق راه‌های ارتباطی انتشارات برای ما ارسال کنید.  واما بعد...

بشر از ابتدای خلقت زوج آفریده شد و با حضور در زمین، اولین تشکیلات بشری که همانا خانواده می‌باشد را تأسیس کرد. با این نگاه زندگی اجتماعی انسان از بدو خلقت تاکنون، چیزی جز زندگی تشکیلاتی نبوده و نیست. از نگاه تشکیلاتی همکاری، رفاقت، رقابت، ستیزه‌گری و هم‌گردی، تماماً رفتارهای خوب یا بد تشکیلاتی‌اند که عمر آن‌ها به قدمت عمر همه ما در این جهان است و جامعه شناسان متعدد پیرامون آن نظریه‌پردازی کرده‌اند.

کشتی زندگی اجتماعی بشر از جوامع ابتدایی اولیه تا پیچیده کنونی، همواره نُو شُدگی و تعالی را به خود دیده است؛ هرچند که در این مسیر، گاهی سوراخ شده و حتی در برهه‌هایی، کشتی برخی از جوامع به گِل هم نشسته است..

نُو شدن و تعالی پیدا کردن یعنی پیشرفت و ترقی، یعنی توسعه همه‌جانبه و یعنی بلوغ اجتماعی. ظهور انواع نهادهای مردمی و انجمن‌ها و کانون‌های دولتی و غیردولتی و انتفاعی و غیرانتفاعی دلیلی براین مدعاست.

در این میان ظهور تشکل‌های دانشجویی و دانش‌آموزی هم گامی در راه عدالت‌خواهی و مؤذنی برای جامعه‌ای است که راه را گم نکند. این صدای بیدار جامعه با اسامی گوناگونی همچون انجمن اسلامی، جامعه اسلامی، سازمانی اسلامی دانشجویان، اتحادیه تشکل‌های دانشجویی، مجمع اسلامی دانشجویان، دفتر تحکیم وحدت و جنبش دانشجویی عدالت‌خواه، همواره فریاد رسای بیدارباش برای افراد مسئول و غیرمسئول بوده و هست.

گاهی اوقات پیش می‌آید در ابتدای راه تشکلی شدن و یا در میانه‌های راه، افرادی به این پرسش می‌رسند که «چرا کار تشکیلاتی؟»، «اساساً چرا من آمدم عضو این تشکل شدم؟»، «آیا راسته که سَری که درد نمی‌کنه را دستمال نمی‌بندن؟!»، «بهتر نبود از اول سرم را می‌انداختم زیر و فقط به تحصیل می‌پرداختم و نه انجمن و تشکل و مجمع و جامعه؟» پاسخ این سؤال‌ها که تبیین‌کننده اهمیت و ضرورت کار تشکیلاتی است موضوع بحث کتاب حاضر می‌باشد تا خون و انگیزه تازه‌ای به بچه‌های تشکیلاتی بدهد و همچنان استوارتر از قبل کار را پیش ببرند و به این حقیقت جامعه عمل بپوشانند که «کار باید تشکیلاتی باشد و لاغیر.»
کتاب پیش روی شما اولین شماره از مجموعه کتاب‌های #به_وقت_تشکیلات هست که به‌ضرورت و اهمیت کارهای تشکیلاتی و دسته‌جمعی پرداخته است. به‌عنوان یک فرد مسلمان مهم‌ترین انگیزه برای انجام هرکاری، داشتن دلایل قرآنی است. بعد از آن روایات و احادیث معصومین می‌تواند حجت را تمام کند و پس از آن تذکر بزرگان و نخبگان فرهنگی اتمام کننده کار برای ایجاد دغدغه کار تشکیلاتی! 

امید که قطعه‌قطعه تشکل‌های کوچک و بزرگ خستگی‌ناپذیر، جورچین امت واحده اسلامی را در سراسر گیتی رقم بزنند.

طبقه بندی: در دست چاپ،
برچسب ها: کتاب تشکیلاتی، کار تشکیلاتی، کارتشکیلاتی، کتاب کار تشکیلاتی، کتاب تشکلی، به وقت تشکیلات، چرا کار تشکیلاتی،

تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398 | 06:55 ب.ظ | نویسنده : انتشارات شبنما (انجام کلیه امور مربوط به کتاب) | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic