به وقت تشکیلات


کتاب «فرآیند تأسیس تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی» دومین عنوان از سری کتاب های «به وقت تشکیلات» توسط انتشارات شبنما چاپ و منتشر می شود.

پیش بینی می شود کتاب «به وقت تشکیلات2: فرآیند تأسیس تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی» به مناسبت دهه فجر رونمایی و به بازار عرضه گردد.

پیشگفتار نویسنده کتاب را در ادامه مطلب همین پست بخوانید.کارکرد اصلی و هدف اصلی از حضور در دانشگاه، تحصیل علم و تهذیب نفس است. در کنار این هدف اصلی فرصت‌هایی باقی می‌ماند که به دلایل مختلف از جمله برنامه هفتگی، عدم تشکیل برخی کلاس‌ها و... دانشجو می‌تواند به فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای مانند امور فرهنگی، امور سیاسی، امور هنری، امور پژوهشی، امور ورزشی و غیره بپردازد.

در این میان فعالیت در حوزه امور سیاسی مورد علاقه برخی افراد است که تنها با حضور در تشکل‌های اسلامی سیاسی جبران می‌شود. اگر دانشگاهی که در آن قبول شده‌اید، دارای تشکل سیاسی همسو با خط سیاسی شما است، به‌راحتی با عضویت در آن، هم قدرت تأثیرگذاری آن تشکل را بالا ببرید و هم خود را در بستر یک فعالیت جمعی و تشکیلاتی آب‌دیده کنید.

اگر دانشگاه شما تشکل سیاسی ندارد، می‌توانید مطابق «آیین‌نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان، مصوب جلسه 448 مورخ 9/6/1378 شورای عالی انقلاب فرهنگی» که محتوای این راهنما از آن آئین‌نامه و تجربیات نگارندگان تأمین شده، تعدادی از همفکران خود را جمع کرده و یک تشکل سیاسی مطابق با گرایش سیاسی خود تأسیس نمایید.

با تأسیس یک تشکل دانشجویی از طریق سازوکار قانونی، بسیاری از مطالبات دانشجویی، کمبودها و نواقص احتمالی دانشگاه، اصلاح روش‌ها و فرآیندهای مرتبط با حوزه دانشجویی، هم‌افزایی با سایر تشکل‌ها و کانون‌ها، تأثیرگذاری در جریان‌های موجود در کف دانشگاه، مطالبات شهرستانی، استانی و کشوری، مشارکت سیاسی در عرصه‌های ملی، تجمع، اعتراض بر اشکالات، حضور مؤثر در مراکز تصمیم‌گیری واحد دانشگاهی و... قابل پیگیری است و بر اساس قانون و بخشنامه‌های داخلی دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولین هم ملزم به رسیدگی، پیگیری و پشتیبانی تشکل را دارند.

ما در این شماره از مجموعه کتاب‌های #به_وقت_تشکیلات کلیه اقدامات و تدابیر لازم برای تأسیس یک تشکل را به شما عرضه می‌کنیم. ضمناً در اولین شماره این مجموعه نیز اهمیت و ضرورت کار تشکیلاتی مطرح و تبیین گردید.

اینکه میزان تأثیرگذاری تشکل تازه تأسیس شما چقدر باشد، ارتباط بسیار قوی با نحوه شکل‌گیری و میزان همت اعضای تشکل دارد.
همچنین لازم به ذکر است «اداره کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی» نهاد حمایت‌کننده و پشتیبان شماست. می‌توانید در هر مرحله‌ای از تأسیس و یا فعالیت تشکل، ضمن استفاده از حمایت‌ها و ظرفیت‌های واحد خود، از پشتیبانی‌های آن اداره کل هم بهره ببرید.

پس به نام و یاد خدا و برای خدا، شروووووووووووع کنید.

طبقه بندی: در دست چاپ،
برچسب ها: فرآیند تأسیس تشکل در دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، فرآیند تاسیس تشکل، تشکل اسلامی سیاسی، به وقت تشکیلات، کتاب تشکیلاتی،

تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398 | 07:00 ب.ظ | نویسنده : انتشارات شبنما (انجام کلیه امور مربوط به کتاب) | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات